Goncagül


Güzel Cümleler Gökyüzünde

Bu yazı 14 Şubat 2017 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Güzellikleri görmeye çalışarak açığa çıkar toprağın koynundaki hazineler. Düzeltelim artık duygularımızı. ... (Devamını Okuyun)


Nefes

Bu yazı 24 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Dalgalar hiddetini artırıyor. İçinde depremler oluyor.Küçük çırpınışlar sarıyor bedenini. Daha derinlere batarken, bulunduğun yerin karanlık ve bir o kadar da soğuk olduğunu görüyorsun ama hayattasın ve hala Allah ın bahşettiği nefesi alıyorsun. Bir güneş ışığı derinlerine doğuyor. ... (Devamını Okuyun)


Tevehhüm-ü Ebediyet

Bu yazı 30 Aralık 2015 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Gençlik, sıhhat, varlık bunların hepsi Allah tarafından ahireti kazanmak için peşinen verilmiş sermayedir. ... (Devamını Okuyun)


Hanımlara En Çok Ne Yakışır?

Bu yazı 30 Kasım 2015 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Birlikte olmaktan huzur ve mutluluk duymak, ömrünün sonuna kadar hep birlikte olmayı arzulamak sevginin en güzel ifadesidir. ... (Devamını Okuyun)


Saliha Hanım Sabrı Kuşanandır

Bu yazı 30 Ekim 2015 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

İbadetin özü Allah'ın emirlerine boyun eğmektir. En güzel ibadet ise Allah'ın takdiriyle başa gelen bir musibete isyan etmeyip ibadetine güzelce devam etmektir. ... (Devamını Okuyun)


Kadınların Hayırlısı Kimdir?

Bu yazı 29 Eylül 2015 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Bilimsel olarak da tespit edilmiştir ki, kadınların işitme ve koklama duyuları daha gelişmiş iken erkeklerin görme duyuları daha fazla gelişmiştir. ... (Devamını Okuyun)


Eşini Başkalarıyla Kıyaslama!

Bu yazı 31 Ağustos 2015 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

On bir kadın oturup, kocalarının ahvalini haber vermede ve hiçbir şeyi gizlemeyecekleri hususunda birbirlerine kesin söz verip anlaştılar. ... (Devamını Okuyun)


Allah İçin Olan Hiçbir Amel Küçük Değildir

Bu yazı 05 Ağustos 2015 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl bir kişiye amel-i salih nasip ettiyse o kişi ferahlansın, çok şükretsin, kıymetini bilsin. Allah ona hizmetle ikram etmiş ve O’nun için çalışmayı ona nasip etmiş. ... (Devamını Okuyun)


Gönül Tahtında Kim Var?

Bu yazı 29 Temmuz 2015 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

“Uzun bir bekleyişten sonra gelen ebedî vuslattan daha güzel ne olabilir? Ancak bu nimetler, sevginin derecesiyle ölçülür. Sevgi ne kadar kuvvetli olursa, saadet de o nispette artar.”(İmam Gazali) ... (Devamını Okuyun)


Hanımların Evlilikte Sorumlulukları

Bu yazı 30 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Eşler arasında karşılıklı sorumluluklar vardır. Bunlara dikkat edilirse evlilik huzur içinde devam eder. İslam dininde evin reisi erkektir. Erkekler güç ve kuvvet bakımından hanımlardan daha üstündür. ... (Devamını Okuyun)


Bugün Özel Bir Gün mü?

Bu yazı 30 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Fuat Bey hanımının arkasından gidince sofrayı gördü. Hanımının bir sürpriz hazırladığı, bu akşam için epey uğraştığı her halinden belli oluyordu. ... (Devamını Okuyun)


Gül Yüzün Gülsün

Bu yazı 01 Nisan 2015 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Bu akşam Mehmet Ali Bey’in canı biraz sıkkın gibiydi. Kapıdan girerken dikkati dağınıktı, sanki etrafını görmüyor gibiydi. ... (Devamını Okuyun)


Bir Annenin Evlenecek Kızına Nasihati

Bu yazı 29 Aralık 2015 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

İslam tarihinde güzel sözleri ve hitabetleriyle tarihe geçmiş bazı hanımlar vardır. Bunlardan biri olan Ümâme bint-i Hâris’in, kızını evlendireceği verdiği nasihat de böyle tarihe mal olmuştur. ... (Devamını Okuyun)


Hatır İçin…

Bu yazı 26 Kasım 2014 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Yaşlılık insana her şeyin değerini öğretiyordu. Gençliğin, sağlığın ve onlar olmadığı zaman yardımsever gençlerin… ... (Devamını Okuyun)


Şimdiki Gelinler Çok Şanslı!

Bu yazı 26 Eylül 2014 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Biz neler çektik. Benim kayınvalidem yeni gelinliğimi burnumdan getirmişti. Ben öyle mi yapıyorum? ... (Devamını Okuyun)


Çizme Modeli

Bu yazı 01 Eylül 2014 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Kameralar, insanı görsel bir nesne haline getirdiğinden beri, insanların gözünde en değerli olanlar, dış görünüş bakımından en cazip olanlar haline geldi. ... (Devamını Okuyun)


Sadaka Toplumu!

Bu yazı 26 Temmuz 2014 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Namusunu korumak için tevazu ile yardım kabul etmek, haline isyan etmemek, yardım edenlere “Allah razı olsun” diye dua etmek sevaptır ve fazilettir. ... (Devamını Okuyun)


Keşke Duysanız Beni…

Bu yazı 28 Haziran 2014 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

“Mümin, dünyada gerçek bir Müslüman gibi yaşarsa belki de Rabbi ölümünü hissettirmez ona…” ... (Devamını Okuyun)


Anne Yüreği…

Bu yazı 28 Mayıs 2014 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Annesi iyileşmezse onu bırakıp evlenmek içine sinmeyecekti. Ama öte yandan “Ya bu durum uzarsa…” düşüncesi onu ne düşüneceğini bilemez bir hale getiriyordu. ... (Devamını Okuyun)


Manzaralı Mezar

Bu yazı 30 Nisan 2014 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Mezarınız her halükarda manzaralı olacak. Çünkü kabir ya cennet bahçesinden bir bahçedir ya da cehennem çukurlarından bir çukur. ... (Devamını Okuyun)


Bu Sayı