Haber-Yorum


Gaziantep saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyoruz

Bu yazı 22 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır ve Haber-Yorum kategorisindedir.

Gaziantep'in Şahinbey ilçesi, bir kına gecesine düzenlenen bombalı saldırı sonucunda korkunç bir katliama sahne oldu. 50’den fazla insanımızın hayatını kaybettiği saldırıda ölenlerin çoğu çocuk yaştaydı. ... (Devamını Okuyun)


Kamuoyuna Duyuru

Bu yazı 24 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır ve Haber-Yorum kategorisindedir.

Yakın tarihte direnişi Müslümanlara örnek olmuş, yol göstermiş Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç şöyle demiştir: “Tarihi Allah yazar. Biz sadece duracağımız safı belirleriz” ... (Devamını Okuyun)


'Anne sütü bankası' İslam’a uygun mu?

Bu yazı 25 Şubat 2013 tarihinde yazılmıştır ve Haber-Yorum kategorisindedir.

Sağlık Bakanlığı, bağışçı annelerin sütünü saklayıp ihtiyaç duyan bebeğe vermek üzere “Anne Sütü Bankaları” açmaya hazırlanıyor. Gerekçe; “bebek ölümlerini azaltmak” ... (Devamını Okuyun)


Güzelleşmenin Çirkin Yüzü

Bu yazı 25 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır ve Haber-Yorum kategorisindedir.

O renkli dünyanın perde arkası yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Batı kültürünün kadını annelikten şerefinden ve mutluluğundan mahrum edip, nasıl bir canavarlığa sürüklediğini bizzat kendi haberlerinden öğreniyoruz. Kendisini genç görünmeye mecbur hisseden kadınlar avuç dolusu para ödeyerek yüzlerine kürtajla alınmış bebeklerin kordon bağından elde edilmiş maddeler ... (Devamını Okuyun)


Hindistan’da Yanan Cahiliyye Ateşi

Bu yazı 22 Şubat 2012 tarihinde yazılmıştır ve Haber-Yorum kategorisindedir.

Peygamber efendimiz dünyaya geldiği sırada Arap yarımadasında kızların diri diri toprağa gömüldüğünü hepimiz biliriz. Peki hala cahiliye çağının hüküm sürdüğü Hindistan’ da dul kadınların kocasının cesedinin yanına bağlanarak diri diri yakıldığını biliyor muydunuz? Ya da evlenirken çeyiz parası (drahoma)olarak az ödeme yapan kadınların kaynar suyla haşlan ... (Devamını Okuyun)


Bayan Muhabirin Derdi (!)

Bu yazı 02 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır ve Haber-Yorum kategorisindedir.

Akşam gazetesinde yayınlanan bir haber kursağımızda bıraktı. Durun, öyle haber dedim diye büyük bir olay var zannetmeyin. Haber dediğim, bir bayan muhabirin gayet normal bir durumu çarpıtmasından ibaret. ... (Devamını Okuyun)


  • 1
Bu Sayı