Kalbe Sesleniş


Bambaşka Bir Umre…

Bu yazı 09 Nisan 2014 tarihinde yazılmıştır ve Kalbe Sesleniş kategorisindedir.

Takvimler 3 Şubat’ı, saatler gece saat 22:30 ‘u gösteriyor. 190 sofi kardeşimizle birlikte Konya havaalanındayız. Hepimizde aynı heyecan; Seyda hazretleriyle birlikte umreye gideceğiz. ... (Devamını Okuyun)


Nefsime Nasihat

Bu yazı 10 Ocak 2013 tarihinde yazılmıştır ve Kalbe Sesleniş kategorisindedir.

Adanmak, yağmurdan kaçmak değil, ıslanarak, görevini yapmaktır. ... (Devamını Okuyun)


Sonsuzluğa İlk Adım: Ölüm

Bu yazı 10 Ağustos 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kalbe Sesleniş kategorisindedir.

Bize bahşedilen bu hayat aslında bize ait değildir. Emanet olarak bize sunulan bu ömür sayfalarını kirletmeden, ak bir şekilde sahibine teslim etmeliyiz. ... (Devamını Okuyun)


Oruçla Rûhun İlahî İklime Kanatlanışı

Bu yazı 04 Temmuz 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kalbe Sesleniş kategorisindedir.

Açlık, mideyi meşguliyetten uzak tutup dinlenmesine vesile olurken, şehvet ile doğan haramlardan uzak durmaya yardımcı olur. Ruhu da, bedenin ağır yükünden ve nefsin esaretinden kurtararak özgürlük semasına veya bir başka deyişle ilahî iklime kanatlanması için müsait hale gelecek şekilde hafifletir. ... (Devamını Okuyun)


Güzel Ahlak İmanın Tezahürüdür

Bu yazı 12 Haziran 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kalbe Sesleniş kategorisindedir.

İbadet yapmak fazilettir, onu güzel ahlakla bir ömür boyu korumak ise faziletler üstü bir erdemdir. Hz. Câbir -radıyallâhu anh- anlatıyor: "Resûlullah -aleyhissalâtu vesselâm- buyurdular ki: "Bana en sevgili olanınız, kıyamet günü de bana mevkice en yakın bulunacak olanınız, ahlâkça en güzel olanlarınızdır. Bana en menfur olanınız, kıyamet günü de mevkice benden en ... (Devamını Okuyun)


Sevmek Tâbi Olmaktır

Bu yazı 05 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kalbe Sesleniş kategorisindedir.

Sahabeler, Rasulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- 'i candan öte sevdiler ve tam bir teslimiyyet ile peşinden yürüdüler. Öyle ki ashab, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem-'e sırf mutabaat ve onun manevi atmosferini hissedebilmek için yürüdüğü yoldan yürür, dinlendiği yerde dinlenir, her fırsatta O’na olan muazzez aşklarını ona ittiba ederek tezahür ederle ... (Devamını Okuyun)


Allah (cc) Nurunu Tamamlayacaktır

Bu yazı 05 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kalbe Sesleniş kategorisindedir.

Allah Resulünün yaşadığı devirdeki Ebu Cehil, Ebu Lehep gibi kötü karakterler, imana karşı küfrü, ahlaka karşı ahlaksızlığı, zayıflara şefkat yerine acımasızlığı, adalete karşı zulmü temsil eder. Allah azze ve celle içinde bulunduğumuz bu garib gezegende bulunuşumuzun sırrını öğretirken daima bu iki kutuba işaret etmektedir: inkârcı zalimler ve onların kar ... (Devamını Okuyun)


  • 1
Bu Sayı