Kapak


Gençliğini Nerede Harcadın?

Bu yazı 09 Şubat 2018 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Oyun, müsabaka, filmler, komik videolar, şununla bununla dalga geçmek, gülmek eğlenmekle ömür çürüten bir gençlikten pek de büyük bir şeyler beklemiyoruz. ... (Devamını Okuyun)


Kudüs, Müslümanlar’a Allah'ın Emanetidir

Bu yazı 09 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Mukaddes şehirler, Peygamberlerin, onlara güzelce tabi olmuş öncülerin ve onların ibadetleri, itaatleri, mücadeleleri gibi mukaddes hatıraların taşıyıcısıdır. ... (Devamını Okuyun)


En Sevgilinin En Sevdiği: Hz. Âişe -r.anha-

Bu yazı 06 Aralık 2017 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Aleyhisselatu vesselam Efendimizin evlilikleri de daima Allah'ın takdiri ve emriyle gerçekleşmiştir. Allah-u Azimüşşan, Hz. Âişe annemiz ile evliliğini bir rüya ile Peygamberine müjdelemiştir. ... (Devamını Okuyun)


Dünya Sevgisi Hataların Başıdır

Bu yazı 06 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

“Çalış, kazan, harca sonra yine çalış…” kısır döngüsü içine hapsolmuş gibiyiz. Hayatın konforu için çalışmaktan hayatın asıl gayesiyle meşgul olmaya zamanımız ve enerjimiz kalmıyor. ... (Devamını Okuyun)


İmtihan, İmanın İspatıdır

Bu yazı 05 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Allah'a kulluk etmek, sadece belli başlı ibadetleri yerine getirmekten ibaret değildir. Gerçek kulluk her hal ve şartta kulluğa yakışan bir edeb içinde olmaktır. ... (Devamını Okuyun)


Edeb Bir Tac İmiş Nur-u Hüda’dan

Bu yazı 12 Eylül 2017 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl bizlere sadece kuru şekilden ibaret bir kulluk emretmiyor, bizde yüksek ahlakın ve edebin bir tabiat, bir şahsiyet haline gelmesini istiyor. ... (Devamını Okuyun)


En Acil Meselemiz, İnsan Yetiştirmek

Bu yazı 05 Ağustos 2017 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Hz. Ömer radıyallahu anh, Allah yolunda hizmet edecek vasıfta yetişmiş bir insanın, maldan mülkten çok daha değerli olduğunu dile getiriyor. ... (Devamını Okuyun)


Gönlümüzdeki İlahi İkaz Lambası: Vicdan

Bu yazı 10 Temmuz 2017 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Adına vicdan dediğimiz bu his, Allah'ın insanın sadrına yerleştirdiği ilahi bir latife olan ve tasavvufa göre insanın hakikati olan kalpten gelmektedir. ... (Devamını Okuyun)


Takva Mektebi Ramazan

Bu yazı 12 Haziran 2017 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Rabbimiz pek çok nimetlerden sonra hala gaflette olan biz kullarını “takva mektebi” Ramazan-ı Şerif’e kavuşturarak büyük bir fırsat bahşetmiş. ... (Devamını Okuyun)


Kapak: Ramazan’a Nasıl Kavuşuyoruz?

Bu yazı 05 Mayıs 2017 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

“Allahım! Recep ve Şaban’ı mübarek kıl, bizi Ramazan’a kavuştur." (Ahmet b. Hanbel, Müsned, I, 259) diye dua ederdi. ... (Devamını Okuyun)


Ashab-ı Kiram’ın Örnek Kardeşliği

Bu yazı 05 Nisan 2017 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Kardeşlik nimeti sayesinde birbirleriyle savaşıp duran Arap kabileleri bir araya gelip, tek bir yumruk olup, kendilerini sömüren devletlerle baş edebilecek bir güce ulaşmışlardır. ... (Devamını Okuyun)


Dünya Ahiret Yurdunun Tarlasıdır

Bu yazı 06 Mart 2017 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Dünya tarihine baktığımız zaman insanların birbirleriyle kanlı savaşlar yapmasının, mamur edilmiş diyarları yakıp yıkıp virane haline getirmesinin ardında yatan sebep daima dünya hırsıdır. ... (Devamını Okuyun)


Hased Hastalığının Tedavisi

Bu yazı 06 Şubat 2017 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Bizi diğer mahlûkattan ayıran, her hangi bir canlı olmaktan öte eşref-i mahlûkat yapan gönül dünyamız, aynı zamanda bizim için bir imtihan kaynağı. ... (Devamını Okuyun)


Mümin Müminin Aynasıdır

Bu yazı 05 Ocak 2017 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl müminlerin hem Rablerine karşı samimi, ihlâslı bir kul olmasını, hem de birbirlerine karşı samimi bir insan, candan bir dost olmalarını istiyor. ... (Devamını Okuyun)


Kadere İman Eden Kederden Emin Olur

Bu yazı 05 Aralık 2016 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Sadece Allah-u Zülcelâl’in bizler için takdir ettiği hayat hikâyesinin içine doğuyor ve onun verdiği hislerle, düşüncelerle hareket ediyor ve bazı tercihler yapıyoruz. ... (Devamını Okuyun)


Mümin Kalbinin Alameti: Takva

Bu yazı 05 Kasım 2016 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Takva bir aşığın haline benzer. Nasıl ki bir aşık, sevdiği onu sevmezse diye endişe içindedir, takvalı kul da böyle Rabbinin rızasını kaybetmekten endişe eder. ... (Devamını Okuyun)


Gönüller Fetheden Allah Dostları

Bu yazı 05 Eylül 2016 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Bu toprakların kültürü, İslam'a kapılarını açtığı ilk günden beri gönüllere taht kurmuş Allah dostlarının irşadıyla İslam kardeşliği ruhuyla mayalanmış. ... (Devamını Okuyun)


Ruhumuzun Aradığı Gerçek Muhabbet

Bu yazı 05 Ağustos 2016 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Günahtan, azgınlık ve taşkınlıktan uzak, tertemiz bir sevgi; sanki cennetten yeryüzüne indirilmiş nimetlerin en güzelidir. ... (Devamını Okuyun)


Kıymetini Bilene Kıymet Kazandıran; Zaman Nimeti

Bu yazı 11 Temmuz 2016 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Tasavvuf büyükleri “Zaman kılıç gibidir, sen ona hâkim olmazsan o seni keser” demişler. Zaman herkesi bir elekten geçirir. Eleğin üzerinde kalanlar zamanın kıymetini bilenlerdir. ... (Devamını Okuyun)


Helal Süt Emmiş Bir Nesil İçin

Bu yazı 08 Haziran 2016 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Sahabe hanımları, kocalarını sabahleyin uğurlarken “Aman ne olur bize haram kazanç getirme. Biz açlığa sabredebiliriz ama ateşe sabredemeyiz,” diyordu. ... (Devamını Okuyun)


Bu Sayı