Kapak


Bu Zamanda Çocuk Yetiştirmek Çok (mu) Zor!?

Bu yazı 03 Aralık 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Hayatını manalı ve değerli bir gaye uğruna sarf eden, inancına hizmet için kendini en güzel bir şekilde yetiştiren gençler de oldu ve hep olacak… ... (Devamını Okuyun)


Ahir Zaman Hicret Kahramanları

Bu yazı 01 Kasım 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Kim Allah’ın emirlerini yaşamak ve dinine hizmet etmek için dünya menfaatini feda ederse muhakkak Allah-u Zülcelal ona bir genişlik veriyor. ... (Devamını Okuyun)


Şefkat Sığınağımıza Ne Oldu?

Bu yazı 09 Ekim 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Ne oldu bize ki, şefkat kucağı olarak algıladığımız “aile” kelimemizin kuyruğuna bir şiddet kelimesi yapışıp kaldı? ... (Devamını Okuyun)


Çocuklarımız Okulda Ne Öğreniyor?

Bu yazı 01 Eylül 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Eğitime bu kadar para, imkan, emek harcandığı halde toplum daha iyiye gitmiyor. Öyleyse ters giden bir şeyler var. ... (Devamını Okuyun)


Utanmaktan Utanır (mı) Olduk

Bu yazı 15 Ağustos 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Kasıtlı bir şekilde utanmaktan utanan bir nesil yetişsin diye çabalayanlar olduğunu çok iyi biliyoruz... ... (Devamını Okuyun)


Tatil Değil Tahsil Mevsimi

Bu yazı 02 Haziran 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Halkımız tatili, tembellik etmek, bir işe yaramayıp boş boş vakit geçirmek olarak anlıyor. Eğer tatilden önce okuyacağımız kitapları, katılacağımız kursları ve gezi gibi faaliyetleri seçip planlarsak, dolu dolu bir tatil yapmamız mümkün. ... (Devamını Okuyun)


Ağzımızdan Çıkanı Kulağımız Duyuyor mu?

Bu yazı 01 Mayıs 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Bedenin hayatı için yemeye, içmeye nasıl ihtiyaç varsa aklın ve ruhun beslenmesi için de sözlere ihtiyaç var. İlk insan Hz. Âdem (a.s.) belki de daha yiyip içmeye başlamadan önce Rabbinin öğrettiği kelimelerle konuşmaya başladı. Çünkü insan için ruh bedenden önce geliyor. ... (Devamını Okuyun)


Gençliğin Aradığı Model Olabilecek miyiz?

Bu yazı 03 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Öyleyse gençler kendilerine bir hayat gayesi seçerken çok dikkatli olmalıydı. Hayatlarını adayacakları inanç ve ideal onların hayatına gerçekten mana katmalıydı. Bütün bu nasihatlerin temelinde hep aynı kabul vardı: “gençlik çağında insan hayatını manalandıracak bir gaye aramalıdır. Sonra ömrünün en verimli çağını seçtiği bu gayeye adayarak fani varlığın ... (Devamını Okuyun)


Ahir Zaman Müslüman'ının Evlilikle İmtihanı

Bu yazı 02 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kapak kategorisindedir.

Günümüzde her şey ekonomiye endeksli. Mesela "turizmi teşvik edelim, ülkemize döviz gelsin" deniliyor. Belki ülkeye birkaç kuruş döviz giriyor ve onun da çoğu devletten aldığı teşvikle yatırım yapan firmaların cebine giriyor. Peki, “turizm ve eğlence sektöründe iş buldu, hayatını kazanıyor,” diye sevindiğimiz gençler, o hayat tarzının içinde bir yuva kurup mutlu ... (Devamını Okuyun)


Bu Sayı