Kur'anî Tefekkür


Kuran’da Methedilen İyi Kullar: Ebrar

Bu yazı 08 Kasım 2014 tarihinde yazılmıştır ve Kur'anî Tefekkür kategorisindedir.

Kuran-ı Kerim’de ahiret gününde iyilerle kötülerin birbirinden kesin bir şekilde ayrılacağı bildirilir. ... (Devamını Okuyun)


Kuran’da Salâvat

Bu yazı 09 Nisan 2014 tarihinde yazılmıştır ve Kur'anî Tefekkür kategorisindedir.

Peygamberimize salâvat okuyarak ona Allah'ın salat ve selamını dilemek, bütün zaman ve mekanlardaki müminlerin Peygambere sesini duyurma vesilesidir. ... (Devamını Okuyun)


Kuran’da Tevbe

Bu yazı 14 Şubat 2014 tarihinde yazılmıştır ve Kur'anî Tefekkür kategorisindedir.

Tevbe, iman ettikten sonra hayat tarzını düzeltmek, inandığın gibi yaşamaya yönelmek manasına gelir. ... (Devamını Okuyun)


En Büyük Nimet: Kur’an-ı Kerim

Bu yazı 06 Ağustos 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kur'anî Tefekkür kategorisindedir.

Rahmâniyetin en birinci delili, Kur’ân’dır. Zira, rahmâniyetin delili olan başka bütün nimetler Kur’ân ile tanınıp bilinmektedir. ... (Devamını Okuyun)


Peygamberimizin Bineğinin Terkisinde…

Bu yazı 22 Haziran 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kur'anî Tefekkür kategorisindedir.

Bizlere ‘en güzel örnek’ aleyhissalâtu vesselam, genç sahabilerinden birine nasihatta bulunurken, seyahat veya gezinti gibi göze ve gönüle hoş gelen bir zemini tercih etmektedir. ... (Devamını Okuyun)


Hazmedilmeyen İlim…

Bu yazı 25 Mayıs 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kur'anî Tefekkür kategorisindedir.

Ahir zamanda bir zümre zuhur edecek; onlar, Kur’ân’ı okuyor ve yaratılmışların en hayırlısının (a.s.m.) sözünü söylüyor oldukları halde, imanları gırtlaklarından öteye geçmeyecektir. ... (Devamını Okuyun)


Ailenin Yeniden Keşfi İçin

Bu yazı 02 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kur'anî Tefekkür kategorisindedir.

İnsan, modern komünal ideolojilerin iddia ettiği şekilde öncelikle topluma karşı sorumlu veya modern bireyci ideolojilerin iddia ettiği şekilde herkese karşı sorumsuz değildir. İnsan, yaratılmışlığı itibarıyla, öncelikle ve her daim, Yaratıcısına karşı sorumludur. ‘Bir erkek ve bir dişiden yaratılmışlığı’ dolayısıyla da, ailesine, anne-babasına karşı sorum ... (Devamını Okuyun)


  • 1
Bu Sayı