Röportaj


Güzel İnsan Olmak İçin…

Bu yazı 01 Mayıs 2012 tarihinde yazılmıştır ve Röportaj kategorisindedir.

Samimiyetle konuşan bir kişinin sinir hücreleri, tıpkı bir internet alıcısı gibi, dinleyen kişinin sinir hücrelerini aktif hale getiriyor. Aktif hale geçince de bilgi transferi gerçekleşiyor. ... (Devamını Okuyun)


Çocuklarımıza Allah’ı Nasıl Anlatalım?

Bu yazı 03 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır ve Röportaj kategorisindedir.

Din Eğitimi alanında yayınlanmış altı eseri bulunan Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, derslerinde öğrettiği gibi çocuklara din eğitimi vermenin en güzel yolunu tatbik ederek gösteriyor. Prof. Dr. Mehmet Emin Ay ile sizin için konuştuk. ... (Devamını Okuyun)


Peygamberimizi Anlamak Her Müslüman’ın Vazifesi

Bu yazı 01 Mayıs 2012 tarihinde yazılmıştır ve Röportaj kategorisindedir.

Ömer Döngeloğlu Hoca deyince aklımıza hemen Peygamber Efendimizin hayatı, ashab ı kiram ve onların yaşadıkları diyarlar geliyor. ‘O’nun İzinde’ ve çekimleri Mekke ve Medine’de yapılmış ‘Önden Gidenler’ isimli programları sayesinde Ömer Döngeloğlu Hocamızı hep Peygamberimizin hayatı ile özdeşleştirdik. Onun daha yakından tanımak ve siz okurlarımıza tanıt ... (Devamını Okuyun)


Sibel Erarslan ile Röportaj: Okumak Herşeyden Önce...

Bu yazı 21 Temmuz 2015 tarihinde yazılmıştır ve Röportaj kategorisindedir.

Cennet Kadınlarının Sultanı olan annelerimiz, birer masal kahramanı, mitolojik öğe veya destan kişisi değil... Onlar gerçekten bu dünyayı, türlü sınavlar eşliğinde geçmiş, yaşamış, hakiki kişiler. Zaten bu yüzden de çok etkileyiciler. Tüm zamanlara örnek şahsiyetler. Takriben on yıldır onların izini sürüyorum, hayret ettiğim şeyse, bugüne dair çarpıcı benzeş ... (Devamını Okuyun)


Bu Sayı