Gaziantep saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyoruz

Sayı : 54 / Ağustos 2016, Konu Başlığı : Haber-Yorum

Gaziantep'in Şahinbey ilçesi, bir kına gecesine düzenlenen bombalı saldırı sonucunda korkunç bir katliama sahne oldu. 50’den fazla insanımızın hayatını kaybettiği saldırıda ölenlerin çoğu çocuk yaştaydı.

Korkunç saldırıyı üstlenen olmadı ancak IŞID mensupları tarafından yapıldığına dair yorumlar yapıldı. Son zamanlarda ülkemizde dış mihrakların maşası olan çeşitli terör örgütleri tarafından haince saldırılar düzenlenmektedir. Bu olayların maksadı, İslam aleminde parçalanmamış, işgal edilmemiş, güçlü bir liderlikle batıya teslim olmayı reddeden ve kendi inancına her geçen gün daha fazla sahip çıkan tek ülke olan Türkiye’yi iç meselelerinde boğmaktır.

Ümmetin mazlumlarına kucak açan, haksızlıklar karşısında sözünü esirgemeyen bir siyasi iradeye sahip çıktığı için Türkiye halkları cezalandırılmaktadır. Bilhassa ülkesini seven ve ümmetin birliğine inanan dindar Kürt kardeşlerimiz en fazla saldırıya maruz kalan kesim olmaktadır.

Bu durumu istismar etmek isteyen kavmiyetçi ve ideolojik örgütler, mazlum halkı kışkırtmaya çalışmaktadır. Dikkat edilirse son saldırıda da PKK’ya boyun eğmeyerek Gaziantep’e yerleşen ailelerin hedef alındığı görülmektedir.

Son zamanlarda tezgahlanan hain tuzakların, ülkemizde istikrarsızlık ve çatışma ortamı ortaya çıkarmak isteyenlerin organizasyonu olduğu açıkça görünüyor. Dış mihraklar 15 Temmuz’da istedikleri sonucu alamayınca toplumun farklı kesimlerini karşı karşıya getirmeye çalışılıyor. Ancak bizim halkımız bu oyuna gelmeyecektir.

Reyhani yayınları, Gülistan ve İslami Hayat dergileri olarak diyoruz ki, Türkiye’de yaşayan bütün Müslümanlar bu haince saldırılar karşısında tek yürektir. Çocukları kullanarak kadın çocuk demeden katleden bu caniler asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Müslüman halkları birbirine kırdırma çabası sonuçsuz kalacak, halkımız inadına birlik beraberliğe sarılacaktır.

Camiamız adına, menfur saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifa diliyoruz.


Sayı : 54
Büyük Kapak