Güldeste

Sayı : 8 / Ekim 2012, Konu Başlığı : Güldeste

Yüce Allah'ın Selamıyla;

Yaklaşan Kurban Bayramının hepimiz için kurbiyete vesile olması niyazıyla…

Teşrik tekbirlerinin gönüllerde yankılanıp, Allah'ın kelimesinin en yüce olması temennisi;

Allah için akıtılan kanların ümmete kefaret olması ve bu bayramın Ümmet-i Muhammed’e silm ve selamet getirmesi dileğiyle…

Yepyeni bir sayı ile huzurunuzdayız. Bu sayımızda İslamî hayatın olmazsa olmazı, aileyi gündemimize aldık.

Son zamanlarda aile yapımızda ortaya çıkan sorunlar gündemimizi daha fazla işgal eder oldu. Artan boşanma oranları, geçimsizlik ve şiddet olayları haber bültenlerinde yer tutmaya başladı.

Hâlbuki Ayet-i kerimelerde eşler arasındaki sevgi ve şefkatin, “Allah'ın ayetlerinden” olduğu zikrediliyordu. (Rum 21) Öyleyse ne oldu bize?

Hepimiz biliyoruz ki, İslam toplumunun temeli ailedir. İslam davasını gelecek asırlara taşıyacak nesiller, ancak İslam ahlakının yaşandığı ailelerde yetişebilir.

Müslüman ferdin de iki cihan saadeti aile mutluluğuyla mümkündür. Aile saadeti, hem bu dünyayı cennet köşesi haline getirir, hem ahret hazırlığını kolaylaştırır.

Öyleyse aile birliğimizi tehdit eden sorunlara duyarsız kalmamız mümkün değildir. Biz de bu sebeple alimlerden sohbetler ve aile danışmanı psikologlardan röportajlar alarak sorunlara yakından bakmak istedik.

Elbette bunun yanında, başta Peygamberimizin saadethanesi olmak üzere örneğimiz olan aileleri inceledik. Ayrıca kurban vesilesiyle Al-i İbrahim’den ibret tablolarını gözler önüne serdik.

Cenab-ı Haktan hepimizin yuvasına huzur ve mutluluk vermesi niyazıyla…


Sayı : 8
Büyük Kapak