Kızlarımızı Tesettüre Nasıl Alıştıralım ?

Sayı : 15 / Mayıs 2013, Konu Başlığı : Güldeste

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla, bir sayımıza daha başlıyoruz.

Selamı, Rahmeti ve Bereketiyle bütün okurlarımızı selamlıyoruz.

Allah azze ve celle’nin bizlere indirdiği, pusula değerindeki ayetleri sayesindedir ki, bu dünya okyanusunda kaybolup gitmekten kurtuluyoruz.

Hidayet ve kurtuluşumuzun kaynağı olar ayet-i kerimelerinde Rabbimiz bize örtünmemizi buyuruyor. Bu emr-i İlahî de tıpkı namaz, oruç gibi ayetlerle farz kılınmış, Peygamberimiz aleyhissalatu vesselam tarafından ümmetin hanımlarına emredilmiştir.

Bu emrin sayısız hikmeti olduğunu biliyoruz, yaşayarak da görüyoruz. İnsanın gönül huzuru için, aile saadeti bakımından, toplum güvenliği açısından ve ümmetin arasında kardeşlik duygusunun yerleşmesi noktasında en güzel davranış, kadın ve erkeğin birbirine saygılı bir mesafede durmasıdır. Bunun için de en uygunu, erkeklerin gözlerini harama bakmaktan sakınması, kadınların tesettürlü olması ve gereksiz yere erkeklerin arasına karışmamasıdır.

Ne yazık ki ahir zamanda dinimizin emirlerinin hikmetini anlamaya çalışmak yerine nefsin emirlerine uymayı telkin eden bir anlayış mevcuttur. Her yandan çevremizi saran bu dünya görüşü bize kendi inancımıza göre yaşamayı zorlaştırmaktadır.

Fakat unutmamalıyız ki her çağda iman ehli bir takım imtihanlardan geçmiştir. Cennet ve Allah'ın cemaline kavuşmak, büyük bir mükâfattır, onun için hiçbir fedakarlık fazla değildir.

Öyleyse bizler de çocuklarımızı bu fedakârlığa hazırlayalım ve böylece iki dünyalarında da kurtuluşa erişmelerini sağlayalım. Bu bizim en mühim anne babalık vazifemizdir.


Sayı : 15
Büyük Kapak