Medet Ünlü Şehid Oldu

Sayı : 17 / Temmuz 2013, Konu Başlığı : Medya Gündem

Çeçenistan Türkiye Fahri konsolosu Medet Ünlü Ankara’da uğradığı suikast sonucu hayatını şehit oldu. Medet kardeşimiz Maraş doğumlu olmasına rağmen çok güzel Çeçence konuşabilen biriydi. Anakara’daki evinde çok mütevazı bir yaşantısı vardı.

Bir komutan kadar dirayetli ve cesur bir üstad kadar İslami bilgiye sahip değerli bir kardeşimizdi. Çeçenya’ya yardım maksatlı gönderilen paralarla ilgili olarak koparılan fırtınada Haber7’ye çıkıp aslanlar gibi Çeçen davasını savunmuş daha sonra arandığı halde, Ankara cumhuriyet başsavcısı Nuh Mete Yüksel’in karşısına çıkıp izzetli bir şekilde davasını savunmuştu.

Türkiye’li Müslümanlar umarız hiç unutmazlar, Ankara adliyesinden çıktığı vakit gazetecilere son derece sakin ve dokunaklı bir şekilde, dünyanın Çeçen davasındaki suskunluğunu anlatmış ve kalplerimizi fethetmişti.

Çeçen davasında önemli bir yere sahip rahmetli Çehar Dudayev’in yakından tanıdığı biriydi ve bizzat kendisi onu Türkiye fahrî başkonsolosu tayin etmişti. Sırasıyla Çeçen liderlerin hemen hemen hepsi onu tanıyor ve önemsiyorlardı.

Bilge kral Selimhan Yandarbiyev, Aslan Maşedov ve efsanevi komutan Şamil Basayev ile de çok yakın temas içindeydi. Türkiye’ye gelen tüm yaralı Çeçenlerle tek tek ilgilenirdi ve hayatını adeta bu işe adamıştı.

Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Rabbimiz bizi onun şefaatine layık kılsın.


Sayı : 17
Büyük Kapak