Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan koruyalım !

Sayı : 13 / Mart 2013, Konu Başlığı : Güldeste

Allah'ın selamı, rahmeti, bereketi hepimizin üstüne olsun;

Allah-u Teâlâ bizleri hidayet yolundan, Allah dostlarının izinden ayırmasın;

Şu geçici dünyanın sarhoşluğundan ayılıp yaratılış gayemizi idrak etmeyi nasip etsin;

Diyerek bir sayımıza daha başlıyoruz.

Gerçekten de şu dünya hayatının verdiği bir sarhoşluk var. Önümüzde bizi bekleyen zorlu bir hesap var, biliyoruz. Ama nedense şu dünya sofrasında, gelip geçici duyguları tatmin etmekten başka bir şey düşünmüyoruz. Böyle bir akılsızlığa sarhoşluk denmez de ne denir?

Zaten aklımız başımızda değil, bir de aklı örten, nefsanî duygu ve dürtüleri tahrik eden yahut kişiyi hayal âlemine sürükleyen uyuşturucu maddeler kullanmak nasıl bir akıl işi?

Şu dünya gurbetinde bir an önce çalışıp, sevap kazanıp, ahiret azığımızı hazırlamamız gerekirken, “efkârlandık” diye teselliyi bir maddede aramanın inanan insanın hayatında asla yeri olmamalı.

Olmamalı ama ne yazık ki son zamanlarda halkı Müslüman olan ülkelerde alkol tüketimi hızla tırmanışa geçmiş durumda. Sigara kullanımı da kadın ve kızlar arasında hızla yaygınlaşıyor.

Aile hayatını, gelecek nesilleri ve iki dünya saadetimizi mahveden kötü alışkanlıkları masaya yatırdık. Allah-u Zülcelal’in ailemizi ve bizleri bu zehirlerin esaretinden korumasını niyaz ederek sizi dergimizle baş başa bırakıyoruz.


Sayı : 13
Büyük Kapak