Yeni Sayı: "Oruç Tutun ki, Takvalı Olasınız"

Sayı : 64 / Haziran 2017, Konu Başlığı : Güldeste

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla,

Allah'ın Rahmeti ve Bereketi üzerimize olsun.

Ramazan ayının manevi esintisinin ruhlarımızı okşamaya başladığı günlerde yeniden huzurlarınızdayız. Şeytanların zincirlendiği, cennetin süslendiği, Allah'ın rahmetinin sağanaklar halinde yağarak gönülleri sürura gark ettiği bu güzel aya yeniden kavuştuk elhamdülillah.

Bu Ramazanda önemini asla yitirmeyen asıl gündemimizi, yani kulluk durumumuzu gündeme getirmek istedik. Rabbimiz ancak “Takva sahibi kullarının amellerini kabul edeceğini” bildiriyor. Takva sahibi olanlar kimlerdir, biliyor muyuz? Biz takva sahipleri arasına giriyor muyuz?

Nasıl takvalı oluruz? “Oruç tutun ki, takvalı olasınız,” buyruğunu nasıl anlamalıyız? Kulluk yolumuzu aydınlatan Kur'an-ı Kerim’in rehberliğinde, oruç gibi sadık bir yaren eşliğinde gelin takva dersimizi bir kere daha gözden geçirelim. Ramazanı bunun için en güzel fırsat bilelim.

Allah'ın rahmet kapılarını ardına kadar açtığı bu ayda, nefesimizin kokusunun Mevlamıza hoş geldiği bu günlerde bol bol dua edelim. Müslüman kardeşlerimiz için başka hiçbir şey yapamıyorsak dua etmekten de geri kalmayalım.

İslam aleminin ağır imtihanlardan geçtiği bu Ramazan ayında, iftar saatlerinde kurumuş dudaklarıyla “Ya Rabbi, yetiş,” diye yalvaran kulları hürmetine Rabbimiz inşallah bizlere taze bir diriliş nasip eylesin. Camilerde teravih için omuz omuza saf bağladığımız gibi, Allah'ın dinini aziz ve hakim kılmak için de bir araya gelmeyi, güçlerimizi birleştirmeyi, zalim ve fitnecileri def etmeyi müyesser eylesin.

Allah-u Zülcelâl Ümmet-i Muhammed’e hidayet ve rahmet eylesin, kalplerimizi telif etsin ve rızasına uygun ibadet ve hizmetlerle bizi bir araya getirsin. Amin.


Sayı : 64
Büyük Kapak