Yeni Sayımız Çıktı: Ramazan Geliyor !

Sayı : 40 / Haziran 2015, Konu Başlığı : Güldeste

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla,

Allah'ın Rahmeti ve Bereketi üzerimize olsun.

Üç ayların bereketli iklimini teneffüs ederken yeniden yaza merhaba diyoruz. Yaz tatilinin başladığı günlerde ilk Ramazan orucumuzu tutmaya başlayacağız. Bu Ramazan sayımızda “Haydi, ailecek camiye gidelim” diyoruz.

Ramazan ayı, manevî hayatı ailecek yaşama fırsatı sunuyor bizlere… Kadınlarla, çocuklarla beraber teravih namazları için camileri dolduracağız, inşaallah. Çocuklarımızı camiye götürmeye özen göstermemiz gerekiyor. Namazın hepsini kılamayacak yaşta olsalar bile caminin avlusunda da olsa cemaatin manevi atmosferini tattırmalıyız.

Yaz aylarını çocukların kuran eğitimi için değerlendirmemiz de büyük önem taşıyor. Aileler olarak mutlaka yakınımızdaki camilerden dini eğitim faaliyetleri düzenlenmesini talep etmeli ve güzümüz yettiğince destek olmalıyız. Hangi cami daha güzel faaliyetler düzenliyorsa onu tercih etmeliyiz. Çünkü dini hayatın ve eğitimin kalbi camilerdir.

Dergâhlarımız, vakıf ve derneklerimiz olarak da yaz aylarını fırsat bilip değerlendirmemiz gerekiyor. Ahir zamanda çocuk ve gençlerimizi televizyonun, internetin veya sokağın insafına terk etmemeliyiz. Bunun için onları cezp edecek faaliyetleri yapmak ve yapanlara destek olmak hepimizin sorumluluğu…

Unutmayalım ki, faaliyetler insanları çeker. Nerede hareket varsa orada bereket vardır. Öyleyse atıl kalmayalım, tatili boş geçirmeyip hizmet ve faaliyetlere daha da hız verelim.

Allah-u Teâlâ bizi elindeki imkânları yaratılış gayesine göre kullanan güzel kullarından eylesin. Âmin.


Sayı : 40
Büyük Kapak