Yeni Sayımız Çıktı: "Hanımlara Nasihatler"

Sayı : 56 / Ekim 2016, Konu Başlığı : Güldeste

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla,

Allah'ın Rahmeti ve Bereketi üzerimize olsun.

Rabbimizin inayeti, Sadatlarımızın himmetiyle Seyda Muhammed Konyevi Hazretlerinin hanım kardeşlerimize özel selamı, nasihat ve tavsiyelerini içeren bu özel sayımızla huzurlarınızdayız. Rabbimize bu güzelliği bize nasip ettiği için hamd ediyoruz. İnşaallah hepimiz bu mühim nasihatlerden istifade ederiz.

İçinde bulunduğumuz bu ahir zamanda Allah dostlarının etrafında halkalanarak meydana getirdiğimiz bu cemaatler bizim yegane sığınağımız. Allah-u Zülcelal kıymetini bilmeyi nasip eylesin ve ihtiyacı olan bütün mümin kardeşlerimize de bu nimeti nasip eylesin.

Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellemin mirasçıları olan Allah dostu alimler kalplerimizin çeşitli hile ve tuzaklara kaydığı bu zamanda bizleri Allah-u Zülcelâl’in ibadeti, zikri, marifeti ve muhabbetiyle tedavi etmektedirler. Günümüz şartlarında gaflet ve dalalet çengelleri evlerimizin başköşesine, parmakalrımızın ucuna kadar geldiği için bizi alıkoyacak kuvvetli rabıtalara, muhabbet vesilelerine çok daha fazla muhtacız. Bu sebeple Allah'ı görür gibi kulluk yapma yolunun rehberleri olan Allah dostlarının sohbet ve himmetlerine çok daha fazla ihtiyacımız vardır.

Kadınlar, insanlığın yarısı, gelecek nesillerin annesidir. Ümmet-i Muhammed’in geleceği annelerin rahminde ve kucağında filizlenmektedir. Bu sebeple kadınların manevi durumları çok önemlidir.

Kadın olsun erkek olsun bütün insanların manevi durumunda, bir Allah dostuna, sırf Allah için beslenen muhabbetin çok tesiri vardır. Bilhassa kadınların yaratılışında hissiyat tarafı daha ağır basar. Bu sebeple hanımlar arasında tasavvuf yoluna girmek suretiyle dünya hayatının hile ve tuzaklarından kurtulanlar pek çoktur.

Kadın fıtratında bulunan kuvvetli muhabbet ve bağlanma hissi, hakiki muhabbete layık olana yönlendirildiği zaman ortaya çok güzel muhabbet fedaileri çıkmaktadır. Bu sayımızda, binlerce sofi hanım kardeşimizden sadece birkaçı ile söyleştik. Eminim onların Seyda Muhammed Konyevi Hazretleri sayesinde yaşadıkları ruhani tecrübelerde kendi hikayemize benzerlikler bulacak pek çok hanım kardeşimiz olacaktır. Bundan sonraki sayılarımızda da sofi hanım kardeşlerimizin hikayelerini yayınlamaya devam edeceğiz. İsteyenler yaşadıklarını yazılı olarak bize ulaştırabilirler.

Allah-u Teâlâ kalplerimizi Allah'ın sevgisiyle ve Allah'ın sevgisini kazanmaya vesile olan sevgilerle meşgul etsin; sevmediği şeylerin sevgisinden uzaklaştırsın. Âmin.


Sayı : 56
Büyük Kapak