Muhammed Zahid Yıldız


Kendin İçin İstemediğin Şeyi Mümin Kardeşine Yapma

Bu yazı 01 Eylül 2012 tarihinde yazılmıştır ve Lamelif kategorisindedir.

Hayat bumerang gibidir. Yaptığımız hatalar, işlediğimiz günahlar, yaptığımız zulümler mutlaka bize bir şekilde geri gelecektir. ... (Devamını Okuyun)


Niyetle Ömür İbadete Dönüşür

Bu yazı 10 Ağustos 2012 tarihinde yazılmıştır ve Lamelif kategorisindedir.

Müslümanın niyeti her zaman Allah'ın rızası olmalıdır. İslam adına yaptıklarının ne olduğu önemli değildir. Ona kalacak olan şey sadece niyetidir. ... (Devamını Okuyun)


“Evliliği Kolaylaştırmak Lazım”

Bu yazı 06 Ağustos 2012 tarihinde yazılmıştır ve Röportaj kategorisindedir.

İslam ahlakına sahip olan affeder, iyilikte bulunur, zulüm etmez. Erkekle kadın arasında da zulüm, şiddet, tartışma imanın zayıflığından kaynaklanıyor. ... (Devamını Okuyun)


Sahabenin Huzurunda Çirkin Manzaralar…

Bu yazı 02 Haziran 2012 tarihinde yazılmıştır ve Lamelif kategorisindedir.

Halkımız Ayvansaray’dan Eyüp’e doğru Haliç kıyısı boyunca birçok sahabenin medfun olduğuna inanmaktadır. Şehit kanlarıyla sulanmış, sahabe ve büyük veli zatların kabir ve hatıralarıyla dolu İstanbul’umuza bu manzaralar yakışmıyor sanırım. ... (Devamını Okuyun)


İslam’ı Karalama Aracı Olarak Şayia

Bu yazı 10 Mayıs 2012 tarihinde yazılmıştır ve Lamelif kategorisindedir.

1950 yılında bir müftünün keçisi çalınmıştır. Fakat dönemin gazeteleri o olayı, “müftü keçi çaldı” diye haber yaparlar. Üstelik müftü efendinin gönderdiği tekzibi de yayınlamazlar. Hem de mahkeme ilâmı olmasına rağmen! ... (Devamını Okuyun)


Peygamberimiz (s.a.v.)’ in Engin Şefkati

Bu yazı 05 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır ve Lamelif kategorisindedir.

Hiç şüphesiz Peygamberimiz (s.a.v.)’ in İslam’a davet metodunun en önemli özelliklerinden biri şefkat ve merhametidir. Tevbe Sûresi 128 ve 129 ayette Allah u Teâlâ şöyle buyuruyor. “Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir.( ... (Devamını Okuyun)


Allah'a Giden Yollar

Bu yazı 05 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır ve Lamelif kategorisindedir.

“Allah’a giden yollar, canlıların aldığı nefesler adedincedir.” ... (Devamını Okuyun)


Neden İslami Hayat?

Bu yazı 25 Nisan 2012 tarihinde yazılmıştır ve Güldeste kategorisindedir.

Bizim de bir yerlerden başlamamız gerekiyordu ve Allah’ın kuvvet ve yardımını umarak “Bismillah” diyerek başladık. Sorumluluğumuzun farkındayız. Her davetçi gibi ihlâsla İslam’ı tebliğ ve temsil etmeliyiz. Kimseyi yargılayacak değiliz, peşin hükümlü de olmayacağız. İnkârcı ve tekfirci değil, hikmetli ve şefkatli olacağız, inşaallah. Çünkü bizler hikmetle ... (Devamını Okuyun)


Bu Sayı