Nesima Betül Yıldız


“Bağımlı olma özgür ol!”

Bu yazı 18 Mart 2013 tarihinde yazılmıştır ve Kültür-Sanat kategorisindedir.

Yeşilay Derneği sadece halkı bilinçlendirmekle yetinmemiş, içki tüketiminin kısıtlanması ve uyuşturucu maddelerin yasaklanmasına dair yasaların çıkarılmasında da etkili olmuştur. Halen içki üreten firmaların spor karşılaşmalarına, sanat aktivitelerine sponsor olarak reklam yapmalarının önüne geçmek için etkin mücadele etmektedir. ... (Devamını Okuyun)


İslam Tarihinde Fütüvvet Ahlakı ve Teşkilatı

Bu yazı 13 Şubat 2013 tarihinde yazılmıştır ve Kültür-Sanat kategorisindedir.

Fütüvvet, lügatte genç manasına gelen “fetâ” kelimesinden gelir ve cesaret, yiğitlik ve mertlik anla-mına gelir. Fütüvvet ahlakı ise, başkasını kendi nefsine tercih etmek, cömertlik, kardeşlik ve engin bir mürüvvete sahip olmak demektir. ... (Devamını Okuyun)


Güzel Koku ile Ruhani Tedavi

Bu yazı 28 Ocak 2013 tarihinde yazılmıştır ve Kültür-Sanat kategorisindedir.

Bizim kültürümüzde, güzel koku ile melekî bir cevher olan ruh arasında ilişki olabileceği kabul edilmiştir. ... (Devamını Okuyun)


Peygamber Efendimizin Aile Saadeti

Bu yazı 04 Ekim 2012 tarihinde yazılmıştır ve Sünnetin Gölgesinde kategorisindedir.

O (s.a.v) eve gelince herkesin korkup bir köşeye sindiği, korkulan bir koca değildi. Aile içinde samimi ve hoşgörülüydü. Aile halkı da onun yanında serbestçe konuşur ve şakalaşırdı. ... (Devamını Okuyun)


Anadolu’yu Vatan Yapanlar: Ahiler

Bu yazı 18 Eylül 2012 tarihinde yazılmıştır ve Kültür-Sanat kategorisindedir.

İyi ahlaka, dürüstlüğe, kardeşlik ve dayanışma anlayışına sahip olan Ahiler, faziletli bir toplum yapısı inşa etmekte en önemli unsuru oluşturuyorlardı. ... (Devamını Okuyun)


Rızık Genişliği İçin -1-

Bu yazı 23 Ağustos 2012 tarihinde yazılmıştır ve Altın Öğütler kategorisindedir.

Cenab-ı Hak nimetlerine şükredenler için o nimetlere bereket verir, onu onlar hakkında hayırlı kılar. Elindeki nimetleri hor görenler ise o nimetin hayrını göremez. ... (Devamını Okuyun)


Melekler Kimlere Dua Eder?

Bu yazı 18 Haziran 2012 tarihinde yazılmıştır ve İnci Tanesi kategorisindedir.

Melekler, günahsız saf kullardır. Benlikleri ve arzuları yoktur. Bu yüce kullar Allah’ı tesbih etmekten kaçınmazlar ve hiç yorulmazlar. ... (Devamını Okuyun)


  • 1
Bu Sayı