Seyda Muhammed Konyevi


Allah'ın Mağfiretine Koşun

Bu yazı 07 Ocak 2016 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl yarattığı günden beri dünyaya bir kere bakmamış ama biz onun manzarasına dalıyoruz cennet-i âlâda vereceği nimetleri düşünmüyoruz, maalesef. ... (Devamını Okuyun)


İnsan Daima Uyanık Olmalıdır

Bu yazı 02 Aralık 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

“Lût kavmini helak edildiği o şehrin orada bir ayet bıraktık.” İnsanlar oradan geçemiyor; o kadar pis bir koku veriyor ki, insan bayılıyor o pis kokudan. ... (Devamını Okuyun)


Peygamberlerin Yoludur Tevbe

Bu yazı 05 Kasım 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl, babamız Âdem aleyhisselatu vesselamın başından geçen hadiseleri de, esasen onun hatası bize ders olsun diye böyle takdir etmiştir. ... (Devamını Okuyun)


"Müslümanların Birliğini Bozmaya Çalışıyorlar"

Bu yazı 03 Ekim 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Bir karanlık cahiliye ahlakı olan Irkçılığın hortlatılarak, asırlardır İslami anlayışları sebebiyle kardeşçe yaşayan halkların birbirine düşürülmeye çalışıldığı Eylül ayı içerisindeki olaylar sebebiyle Kontv Anahaber Programı için sorulan, “Yaşanan terör olaylarının ardından şehirlerimizde yürüyüşler yapıldı. Ciddi bir tepki var. Bunlar hakkında ne ... (Devamını Okuyun)


Samimi Olursak Allah'ın Kudreti Bizimle Olur

Bu yazı 04 Eylül 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

O zaman, insan öyle temenni edecek ki, isteyecek ki şark ve garbın arasındaki boşluk kadar salih ameli olsun. İsteyecek ki günahı hiç olmasın. İsteyeceğiz ama öyle davranmıyoruz işte. ... (Devamını Okuyun)


Tesettür Allah'ın Kesin Emridir

Bu yazı 07 Ağustos 2015 tarihinde yazılmıştır ve Güncel Fetvalar kategorisindedir.

İnsan için hayâ duygusu ve örtünme fıtridir. Sıcak ve soğuktan korunma ihtiyacı olmasa bile kalb-i selim sahibi bir insan çıplaklıktan utanır, örtünmek ister. ... (Devamını Okuyun)


Allah İçin Olan Hiçbir Amel Küçük Değildir

Bu yazı 05 Ağustos 2015 tarihinde yazılmıştır ve Goncagül kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl bir kişiye amel-i salih nasip ettiyse o kişi ferahlansın, çok şükretsin, kıymetini bilsin. Allah ona hizmetle ikram etmiş ve O’nun için çalışmayı ona nasip etmiş. ... (Devamını Okuyun)


Sabır Nefse Karşı Kalkandır

Bu yazı 06 Temmuz 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Akılla baktığın zaman görürsün ki, sen dünyadaki bütün günahları işlesen sonra bakıyorsun, hepsi bitiyor, sanki o keyfi yapmamış gibi… ... (Devamını Okuyun)


Tevbe Peygamberlerin Yoludur

Bu yazı 01 Haziran 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl, babamız Âdem aleyhisselatu vesselamın başından geçen hadiseleri de, esasen onun hatası bize ders olsun diye böyle takdir etmiştir. ... (Devamını Okuyun)


Allah'a Gönülden Boyun Eğelim

Bu yazı 05 Mayıs 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Kırk sene yaşamış bir kişinin hayrı şerrinden fazla değilse ve hala günah işlemeye devam ediyorsa; o zaman şeytan o kişinin alnından öpüyor ... (Devamını Okuyun)


Allah'ın Mükâfatı Kat Kattır

Bu yazı 02 Mart 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl günahları misliyle cezalandırıyor, kat kat ceza vermiyor, sadece işlediği günahı kadar cezalandırıyor. Eğer tevbe etmişse, o günahlar da sevaba dönüyor. ... (Devamını Okuyun)


Bedenimiz Dünyada, Aklımız Ahirette Olsun

Bu yazı 01 Ocak 2015 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl kendi rızasını bir tarafa, nefsin isteklerini bir tarafa koymuş. “Bakalım kullarım hangisini seçecek?” diye imtihan ediyor. ... (Devamını Okuyun)


Allah'ın Emanetlerini Hayırda Kullanalım

Bu yazı 01 Aralık 2014 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah'ın bize verdiği göz, kulak gibi emanetler elimizden alınmadan onun yolunda kullanmalıyız. Kuran okumalı, camiye gitmeli, insanlara nasihat etmeli, hayırlarda kullanmalıyız. ... (Devamını Okuyun)


İnsanların En Hayırlısı Olmak İçin Tevbe Edelim

Bu yazı 03 Kasım 2014 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah'ın rızasını kazanmayı arzu ederek nefsimizi hesaba çektiğimiz zaman bu Allah'ın çok hoşuna gidiyor. ... (Devamını Okuyun)


Dünyaya Veda Eder Gibi Amel Yapalım

Bu yazı 01 Ekim 2014 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl kıyamet gününde, kullarını perişan etmemek için, insanlara kitaplar ve peygamberler gönderiyor, dünyadayken, kıyamet gününde, karşısına neler çıkacağını beyan ediyor bizlere. ... (Devamını Okuyun)


Günahları Terk Edene Hicret Sevabı Vardır

Bu yazı 01 Eylül 2014 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Kim Allah'ın yasakladığı şeylerden sakınırsa, kendini muhafaza ederse, o da ashab-ı kiramlar gibi muhacirdir, Allah'ın yanında böyle kıymetlidir. ... (Devamını Okuyun)


Nefsimize Acıyorsak Allah'ı Razı Etmeye Çalışalım

Bu yazı 01 Ağustos 2014 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

İnsan ölüm zamanında ne hal üzereyse o halde Allah'a kavuşuyor. Eğer günah halinde ölürse, o halde Allah'a kavuşuyor. Eğer Allah'a ibadet, zikir halinde ölürse o zaman Allah'ın rızasına kavuşuyor. ... (Devamını Okuyun)


İman Nurunun Kıymetini Bilelim

Bu yazı 04 Temmuz 2014 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl bütün kâinatı, her an, her saniye, her milim bu şekilde biliyor. Böyle bir kudret sahibi olan Zat karşısında kendimizi düzeltmek üzerimize hak bir vazife değil midir? ... (Devamını Okuyun)


İhlâslı Amel Ömrün Bereketidir

Bu yazı 02 Haziran 2014 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Akıl iyiyi kötüyü ayırt edebiliyor. Allah aklı böyle makbul kılmış, bize akıl gibi hidayeti anlayıp uyan bir cevher nasip etmiştir, onunla doğru yolu anlayabiliyoruz. ... (Devamını Okuyun)


İman Cennetin Anahtarıdır

Bu yazı 03 Mayıs 2014 tarihinde yazılmıştır ve Gönül Sohbeti kategorisindedir.

Allah-u Zülcelâl bize iman nasip etmiştir, bu cennetin anahtarıdır. Ama anahtarın kapıyı açması için de tam kilide uygun olması lazımdır. ... (Devamını Okuyun)


Bu Sayı