İslami Hayat


Kudüs İslam’ın İstiklalidir!

Bu yazı 19 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır ve Medya Gündem kategorisindedir.

Trump’ın attığı bu tehlikeli adım, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarını dünyaya ilan etmek manasına geliyordu. ... (Devamını Okuyun)


Hiperaktif Çocukları Oyunla Eğitelim

Bu yazı 16 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır ve Çocuk Eğitimi kategorisindedir.

Psikiyatri kliniklerine getirilen sorunlu çocukların yaklaşık yarısında Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu teşhis edilmektedir. ... (Devamını Okuyun)


1.Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi

Bu yazı 15 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır ve Hizmet Kervanı kategorisindedir.

İnkarcıların yıllardır dört elle sarıldığı evrim teorisine karşı Yaratılışın delillerini ortaya koyan akademisyenler bu önemli kongre için bir araya geldiler. ... (Devamını Okuyun)


Bebeklerde Gaz Sancısı

Bu yazı 02 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır ve Sağlık kategorisindedir.

Gaz sancısı, yeni bebek sahibi olan ailelerin karşılaştığı sıkıntıların başında gelir. Genellikle bebek bir iki haftalık olduğu zaman başlar, dört aya kadar devam eder. ... (Devamını Okuyun)


İslam’a Göre Ergenlik Çağı

Bu yazı 02 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır ve Çocuk Eğitimi kategorisindedir.

İslam'da büluğ çağına eren çocuklar, artık çocukluktan çıkar, mükellef olurlar. Mükellef, haramlardan sakınmaktan, ibadetleri yerine getirmekten sorumlu tutulan demektir. ... (Devamını Okuyun)


Gribe Karşı Şifalı Çaylar

Bu yazı 02 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır ve Bizim Mutfak kategorisindedir.

Havalar soğuyunca soğuk algınlığı, grip, nezle gibi hastalıklar yaygınlaşır. Bu hastalıkların tedavisinde ve rahatsızlıkların azaltılmasında kimyasal ilaçlar yerine şifalı bitkilerden faydalanabiliriz. ... (Devamını Okuyun)


Kendini Vazifene Verirsen!

Bu yazı 02 Ocak 2018 tarihinde yazılmıştır ve Masal Annesi kategorisindedir.

Bir zamanlar bazı kötü alışkanlıkları olan bir genç vardı. Kedisine ailesinden büyük bir miras kaldığı için çalışmak zorunda kalmadan dilediği gibi yaşıyordu. ... (Devamını Okuyun)


Körfezde Tehlikeli Oyun

Bu yazı 11 Aralık 2017 tarihinde yazılmıştır ve Medya Gündem kategorisindedir.

Geçtiğimiz ayda Suudi Arabistan’da yaşanan gelişmeler, gözlerin yeniden körfeze yönelmesine sebep oldu. ... (Devamını Okuyun)


Karanlıkları Aydınlatan Kutlu Doğum

Bu yazı 28 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır ve Kutlu Mevsim kategorisindedir.

Kasım ayının 29. gecesi Mevlit Kandilini idrak edeceğiz. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi vesellem, 571 yılına rastlayan kamerî takvimin Rebiü'l Evvel ayının on ikinci gecesi doğmuştur. Bu mübarek geceye "Mevlid Kandili" denir. ... (Devamını Okuyun)


Ferasetli Anne Baba Olmak İçin

Bu yazı 28 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır ve Çocuk Eğitimi kategorisindedir.

Çocuğumuzda eve geç gelme, okula devamsızlık, derslerinde gerilik, aile veya okulda büyüklerine karşı gelme gibi bazı işaretler var mı? ... (Devamını Okuyun)


Evde Hasta Bakımı

Bu yazı 23 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır ve Sağlık kategorisindedir.

Yapılan araştırmalara göre, hastanede yatmayı gerektiren bir durumu olmadığı sürece yaşlılara evde, ilgi ve sevgiyle bakılması, kendilerini daha iyi hissettiriyor. ... (Devamını Okuyun)


Bebeğimize Banyo Yaptırırken

Bu yazı 23 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır ve Çocuk Eğitimi kategorisindedir.

Bebekleri banyo yaptırırken suyun sıcaklığı 36-38 derece olmalıdır. Eğer dereceniz yoksa dirseğinizi yakmayacak şekilde ılık suyla yıkayabilirsiniz. ... (Devamını Okuyun)


Rasûlullah’ın Selamı Var

Bu yazı 22 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır ve Masal Annesi kategorisindedir.

Bir zamanlar sâlih bir padişah vardı. İdaresi altında yaşayan halka karşı adil ve merhametliydi. Bir gün yoksul ve yaşlı bir adam padişahın sarayının kapısına geldi. ... (Devamını Okuyun)


Evde Turşu Yapmanın Püf Noktaları

Bu yazı 22 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır ve Bizim Mutfak kategorisindedir.

Kış sofralarının vazgeçilmezidir, turşu. Dışarıda kar yağarken, mis gibi kuru fasulye pilavın yanında en iyi ne gider? Elbette ki acısı kıvamında bir ev turşusu… ... (Devamını Okuyun)


Yeniden Fatih’ler Yetiştirmek İçin

Bu yazı 02 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır ve Çocuk Eğitimi kategorisindedir.

Böylesine şiddetle; hem de gayesiz, sebepsiz, mantıksız, ölçüsüz bir şiddetle dolu kültür ürünleri, nasıl bir nesil çıkarabilirdi ki ortaya? ... (Devamını Okuyun)


Erken Menopoza Dikkat!

Bu yazı 02 Kasım 2017 tarihinde yazılmıştır ve Sağlık kategorisindedir.

Son zamanlarda evliliklerin gecikmesi veya çocuk sahibi olmanın ertelenmesi, bazı kadınların çocuk sahibi olmadan menopoza girmesi durumuna yol açmaktadır. ... (Devamını Okuyun)


Bebeklerde Diş Çıkarma Dönemi

Bu yazı 18 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır ve Sağlık kategorisindedir.

Bebeğin diş etleri aynı zamanda ağrılı ve ateşlidir. Bu sebeple eline verilen nesnenin bir süre buzdolabında soğutulmuş olması rahatlatıcı olabilir. ... (Devamını Okuyun)


Arpa ile Gelen Sağlık

Bu yazı 18 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır ve Bizim Mutfak kategorisindedir.

Gün geçmiyor ki, Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi vesellemin sıhhat ve beslenme ile ilgili sünnetlerinin hikmetlerinden biri daha ortaya çıkmasın. Bunlardan biri de, son zamanlarda yapılan araştırmalarda arpanın insan sağlığına faydalarının anlaşılmış olmasıdır. ... (Devamını Okuyun)


Ceylanın Âhı

Bu yazı 16 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır ve Masal Annesi kategorisindedir.

Bir zamanlar katı kalpli, acımasız bir adam vardı. O adamın köyünden bir grup insan hacca gitmeye niyetlenmişti. O da onlarla birlikte hacca gitmeye karar verdi. ... (Devamını Okuyun)


Arakan Müslümanlarının Bitmeyen Çilesi

Bu yazı 14 Ekim 2017 tarihinde yazılmıştır ve Medya Gündem kategorisindedir.

Geçtiğimiz ay, Arakan Müslümanlarına yönelik soykırım ve tehcir zulmü yeniden alevlendi. Arakan eyaletinde son 3 günde Budist rahipler öncülüğünde Burma hükümetine bağlı ordu mensuplarının yaptıkları saldırılarda 2 ila 3 bin arası Müslüman’ın katledildiği, yüzbinlerce Müslüman’ın da katliamdan kurtulmak için evlerini terk edip, çoluk çocuk demeden yollara d ... (Devamını Okuyun)


Bu Sayı